
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 1 |
| Slew Rate | 1.8 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 103 dB |
| Operating Supply Current | 722 µA |
| Input Bias Current | 12 µA |
| Gain Bandwidth Product | 450 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 900 µV |
| Amplifier Type | Current Sense Amplifiers |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
Stock: 722
Distributors
pcbx
Unit Price$1.79620
Ext.Price$1.79620
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.79620 | $1.79620 |
| 10 | $1.34566 | $13.45660 |
| 25 | $1.23281 | $30.82025 |
| 50 | $1.16874 | $58.43700 |
| 100 | $1.10799 | $110.79900 |
| 300 | $1.05992 | $317.97600 |
| 500 | $1.01394 | $506.97000 |
| 1000 | $0.97633 | $976.33000 |
| 3000 | $0.95077 | $2852.31000 |
| 5000 | $0.92589 | $4629.45000 |
